Normal

Harder Group ApS

Anpartsselskab (ApS) Etableret 09. jun. 2021 CVR 42451622

Nøgletal

Beløb i hele 1000

Resultatopgørelse

Beløb i hele 1000

Resultatopgørelse

Omsætning
Bruttofortjeneste
Personaleomkostninger
Afskrivninger
Kapacitetsomkostninger
Primært resultat
Finansielle indtægter
Finansielle udgifter
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto
Finansielle poster netto
Ordinært resultat
Ekstraordinære poster
Årets resultat

PDF 2024

-
9'
76'
0'
-
-67'
77'
7'
-
71'
3'
-
0'

PDF 2023

-
77'
0'
29'
-
48'
-
0'
-
0'
48'
-
38'

PDF 2022

-
-43'
23'
15'
-
-81'
-
0'
-
0'
-82'
-
-43'

PDF 2021

-
-89'
-
5'
-
-94'
-
0'
-
0'
-94'
-
-94'

Balanceregnskab

Beløb i hele 1000

Balanceregnskab

Øvrige immaterielle anlægsaktiver
Immaterielle anlægsaktiver
Grunde og bygninger
Andre anlæg og driftsmidler
Øvrige materielle anlægsaktiver
Materielle anlægsaktiver
Kapitalandele
Langfristede tilgodehavender
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver
Finansielle anlægsaktiver i alt
Anlægsaktiver i alt
Varebeholdninger
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser
Tilgodehavender hos nærtstående parter
Andre tilgodehavender
Likvide midler
Omsætningsaktiver i alt
Status balance
Selskabskapital
Overført resultat
Udbytte
Øvrige reserver
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel
Minoritetsinteressernes andel
Egenkapital i alt
Udskudt skat
Hensættelse
Langfristet gæld til realkreditinstitutter
Langfristet gæld til banker
Langfristet gæld til nærtstående parter
Anden langfristet gæld
Langfristet gæld i alt
Kortfristet gæld til nærtstående parter
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter
Kortfristet gæld til banker
Selskabsskat
Varekreditorer
Anden gæld
Kortfristet gæld i alt
Passiver i alt

PDF 2024

-
-
-
139'
-
139'
-
-
-
-
139'
41'
5'
-
24'
41'
135'
274'
40'
-99'
-
-
-59'
-
-59'
-
-
-
-
-
-
-
-
-
42'
-
31'
-
333'
274'

PDF 2023

-
-
-
139'
-
139'
-
-
-
-
139'
41'
-
5'
-
7'
80'
219'
40'
-99'
-
-
-59'
-
-59'
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
278'
219'

PDF 2022

-
-
-
78'
-
78'
-
-
0'
0'
78'
51'
-
2'
-
4'
96'
174'
40'
-137'
-
-
-97'
-
-97'
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
0'
-
272'
174'

PDF 2021

-
-
-
46'
-
46'
-
-
45'
45'
91'
45'
-
-
-
15'
105'
196'
40'
-94'
-
-
-54'
-
-54'
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
42'
2'
250'
196'

Historiske stamdata

Virksomhedsnavn

Navn Fra Til
Harder Group ApS 06.05.2026 -
Vieta ApS 09.06.2021 05.05.2026

Adresse

Navn Fra Til
Kanefarten 10, 5270 Odense N 06.08.2025 -
Kanefarten 10, 5270 Odense N 30.03.2022 05.08.2025
Overgade 43, 5000 Odense C 09.06.2021 29.03.2022

Branchekode

Navn Fra Til
181300 Prepress- og premedia-arbejde 01.05.2026 -
749990 Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n. 01.01.2025 30.04.2026
749090 Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n. 14.05.2024 31.12.2024
181300 Prepress- og premedia-arbejde 01.04.2023 13.05.2024
561010 Restauranter 09.06.2021 31.03.2023

Seneste vedtægtsdato

Navn Fra Til
Normal 09.06.2021 -

Tegningsregel

Navn Fra Til
Selskabet tegnes af en direktør. 09.06.2021 -

Om virksomheden

Harder Group ApS er et anpartsselskab (ApS) med CVR-nummer 42451622. Virksomheden blev etableret den 09. juni 2021 og har adresse på Kanefarten 10, 5270 Odense N.

Harder Group ApS beskæftiger 6 medarbejdere.

Direktøren er Heine Harder og Vita Harder.

Harder Group ApS befinder sig inden for branchen: Prepress- og premedia-arbejde.

I det seneste regnskabsår (2024) havde Harder Group ApS et resultat på 0' DKK. Resultatet før skat udgjorde 3' DKK, og egenkapitalen lød på -59' DKK. Soliditetsgraden er på -22 % og likviditetsgraden på 40 %.

Stamdata

Adresse

Harder Group ApS Kanefarten 10
5270 Odense N

CVR

42451622

Virksomhedstype

Anpartsselskab (ApS)

Stiftet

09. juni 2021

P-nummer

1032392616

Moderselskab

-

Branchekode

181300 Prepress- og premedia-arbejde

Sekundær(e) branche(r)

Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling

Email

contact@vieta.dk

Telefon

52752752

Hjemmeside

vieta.dk

Formål

Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil. Selskabets formål omfatter tillige drift af restaurations- og serveringsvirksomhed med salg af fødevarer og alkoholholdige drikke i overensstemmelse med Restaurationsloven og dertil hørende bestemmelser.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Registreret kapital

40.000

Antal ansatte

6

Reklamebeskyttelse

Ja

Observationer

Roller

Lignende virksomheder

Sammenlign virksomheder
/ virksomheder